16/02/2021 - 21:58

Sosyal Medyada Paylaş

İpad Nihayet Kendi Microsoft Office Uygulamasına Sahip Oldu!

İpad Nihayet Kendi Microsoft Office Uygulamasına Sahip Oldu!

Hareket halindeyken çalışmak için iPad'i kullanmayı seviyorsanız, size iyi haberlerimiz var. Microsoft, mobil Office uygulamasını güncelledi ve sonunda iPad için optimize edildi. Yeni güncelleme, artık tek bir uygulamadan Word, Excel ve PowerPoint kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Teknik olarak, programları daha önce kullanabiliyordunuz. 

Microsoft, 2014 yılında App Store'a Word, Excel ve PowerPoint için üç ayrı uygulama ekledi. Sonra yaklaşık bir yıl önce Microsoft, iOS ve Android için birleşik bir mobil uygulama çıkardı. 

Bu uygulamayı iPad'de kullanabilirsiniz, ancak iPhone uygulamasının pencereli bir sürümü olarak çalışacaktır. Şimdi,  2021 yılında, sonunda Word, Excel ve PowerPoint'i birleştiren tek bir iPad için optimize edilmiş Office uygulamasını indirebilirsiniz.

Yeni iPad uygulamasında, PDF'leri hızlı bir şekilde oluşturma ve imzalama (isterseniz bir Apple Pencil ile) gibi mobil çalışma için bazı ek araçlar da var. Öne çıkan diğer bir özellik, resimleri düzenlenebilir Word veya Excel dosyalarına dönüştürme yeteneğidir. 

Uygulamanın kullanımı ücretsizdir, ancak paylaşım ve işbirliği özelliklerini kullanmak istiyorsanız Microsoft 365 aboneliği gerektirir. Bu arada, iPad Pro kullanıcılarının herhangi bir şey yapmak için bile ücretli bir aboneliğe sahip olması gerekiyor. 

Ancak, birleşik bir Office uygulaması gerçekten tercihiniz değilse, şimdilik tek tek Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını indirip kullanabilirsiniz.

Bu, tesadüfen, Apple için de iyi bir haber. Son yıllarda Apple, iPad'i potansiyel olarak bir dizüstü bilgisayarın yerini alabilecek bir iş cihazı olarak kullanıyor. Bu, özellikle artık izleme dörtgeni ve fare desteğine sahip olan iPad Pro için yeni Magic Keyboard'da savurganlık yaparsanız geçerlidir. 

Ancak süslü yeni aksesuarlarla bile, çoğu kişi için temel sorun, iPad OS ve macOS uygulamaları (ve hatta iOS uygulamaları) arasındaki boşluktur. Çoğu zaman, bugünkü güncellemeden önce Office uygulaması gibi pencereli iPhone uygulamalarını çalıştırıyor veya dizüstü bilgisayarınızın daha tam özellikli sürümlerine ulaşıyorsunuz. 

Kaç kişinin Microsoft Office'e güvendiğini düşünürsek, yazılımın iPad için optimize edilmiş bir sürümüne sahip olmak onu daha çekici bir çalışma cihazı haline getiriyor. Yine de gerçekçi olalım, iPad medya tüketmek için her zaman daha iyi olacaktır.

0 0
Perseverance Nedir?

Perseverance Nedir?

Perseverance Amerikan uzay programının en önemli ayaklarından biri olan Mars gezegeninin incelenmesi amacı ile üretilen bir uzay aracıdır. Geçtiğim...

Temiz Bir Ev İçin En İyi Robot Elektrikli Süpürgeler

Temiz Bir Ev İçin En İyi Robot Elektrikli Süpürgeler

Bu yoğun yaşam çağında, evinizi temiz tutmak zordur. Mesleki yaşamlar arasında, sosyalleşme, yemek pişirme ve daha fazlası, çoğu zaman evi temiz tu...

İphone

İphone'un 14 Yılı: Apple'ın Akıllı Telefonlarının Nasıl Geliştiğine Genel Bir Bakış

Eski Apple CEO'su Steve Jobs'un iPhone'un lansmanını duyurmasının üzerinden 14 yıl geçti. Yolculuk şu ana kadar nasıl geçti.