05/01/2021 - 11:38

Sosyal Medyada Paylaş

E-Kitap Nedir? En İyi E-Kitap Uygulamaları.

E-Kitap Nedir? En İyi E-Kitap Uygulamaları.

Her şeyin elektronik çağında yaşıyoruz. e-Ticaret, eBanking, eTickets, eGift Kartları ve liste uzayıp gidiyor. Peki neden? Çünkü insanlar, herhangi bir cihazdan hemen her şeyi bulma fikrini severler.

Peki nedir bu e-kitap bir bakalım:

Kitap bilgisayarda, e-okuyucuda, akıllı telefonda veya tablette okunabilir. Bir e-Kitap farklı dosya biçimlerinde, örneğin düz metin, pdf, zengin metin biçimi, görüntü dosyaları olarak ve diğerleri olarak yayınlanabilir.

Şimdi en iyi e-kitap uygulamalarının listesine bir bakalım:

Kindle (Android, iOS: Ücretsiz)

Kindle uygulama

Kindle mağazasında en yeni en çok satanlardan ücretsiz klasiklere kadar bir milyondan fazla kitap mevcuttur. Özelleştirilebilir bir ekran, yazı tipi boyutunu, parlaklığı ve diğer ayarları belirlemenizi sağlar.

Yeni bir eklenti, Kindle kullanıcılarına aylık bir ücret karşılığında binlerce sesli kitap ve e-kitaba erişim sağlayan bir Kindle Unlimited programıdır. Genel olarak, Kindle en iyi e-kitap uygulamasıdır.

Serial Box (Android, iOS: Ücretsiz)

serial box

Bu uygulama artık hem Android hem de iOS'ta mevcut. Serial Box, iyi bir hikaye elde etmek için yeni bir yaklaşım getiriyor.

Tüm hikayeyi bir sezonluk kartla indirimli olarak edinebilirsiniz. Son derece yapılandırılabilir bir okuyucu ve sesli kitap oynatıcı modu ile Serial Box, dijital kitaplara ilginç bir yorum getiriyor.

Scribd (Android, iOS: Ücretli)

scribd

Scribd, birbirinden çeşitli türlerde 900'den fazla yayıncıdan 500.000'den fazla kitaptan oluşan bir kütüphaneye sahiptir.

Uygulama, özelleştirilebilir bir ekranın yanı sıra derlenmiş editoryal koleksiyonlar, okuma geçmişinize göre kişiselleştirilmiş öneriler ve çevrimdışı okuma için kitap indirme becerisine sahiptir.

tiReader (iOS: Ücretsiz)

tireader

tiReader, özelleştirilebilir bir okuyucu, açıklama araçları, gündüz ve gece modları, kütüphane yönetimi ve arama filtrelerinin yanı sıra cihazlar arası senkronizasyonu içerir.

Bu en iyi e-kitap uygulamasının ücretsiz sürümü, kitaplıkta maksimum beş belge ile bir şeyler denemenizi sağlar.

FullReader (Android: Ücretsiz)

fullreader

FullReader, epub, pdf, cbr ve cbz gibi çeşitli formatların yanı sıra rtf, .doc, .docx ve hatta mp3'ler gibi ofis dosyalarını destekleyen hepsi bir arada bir Android e-kitap okuyucusudur.

Okuyucunun kendisi, yer imlerine, içindekiler tablosuna, metinden konuşmaya erişimi ve notlar ve açıklamalar yapma yeteneği ile anlaşılır ve gezinmesi kolaydır.

Uygulama ücretsiz ve reklam desteklidir, uygulama içi satın alma ile reklamlar devre dışı bırakılır.

KyBook 3 (iOS: Ücretsiz)

kybook 3

KyBook 3 en iyi e-kitap uygulamalarından biridir. İster şiir, ister düz yazı veya çizgi roman okumak istiyor olun, KyBook muhtemelen iyi bir iş çıkaracaktır.

Görüntüleyicinin yazı tiplerini, temaları ve kenar boşlukları ve satır aralığı gibi diğer düzen ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

ComiXology (Android, iOS: Ücretsiz)

ComiXology

ComiXology, okuyucuların ComiXology web sitesinden satın alabileceği ve okuyabileceği Marvel, DC ve Image gibi büyük çizgi roman yayıncılarından içerik sunan çevrimiçi en popüler dijital çizgi roman platformlarından biridir.

ComiXology'nin, küçük bir ekranda okumak için harika olan Kılavuzlu Görünüm modu ve "her şeyi okuyabilir" aboneliği olarak çalışan yeni Sınırsız modu özellikle not edilmelidir.

Moon Reader (Android: Ücretsiz)

moon reader

Yazı tipi stillerini ve boyutlarını, arka planları, aralıkları, sayfalama modlarını, otomatik kaydırmayı, çoklu görünüm modlarını ve daha fazlasınıbu uygulamada bulabilirsiniz.

 Uygulama ücretsizdir, ancak reklamları kaldırmak ve pdf desteğinin yanı sıra diğer ekstra özellikler eklemek için profesyonel bir sürüm de mevcuttur.

Zaten oldukça büyük bir e-kitap koleksiyonunuz varsa ve sadece okumak için bir Android uygulaması arıyorsanız, e-kitap okuma ihtiyaçlarınız için Moon 'ı düşünün.

Marvin 3 (iOS: Ücretsiz)

Marvin 3

Bir okuyucu olarak Marvin, çeşitli yazı tiplerinden, bir gece modu ve özelleştirilebilir temalar, vurgulama, açıklama ve sözlük araçlarından oluşan harika okuma özellikleriyle birlikte gelir.

Ayrıca, metin yaslamadan paragraf girintisine ve boşluğa kadar çok sayıda biçim ayarı bulacaksınız.

Marvin, koleksiyonlara ayırmanıza, liste veya kapak görünümlerinden seçim yapmanıza, koleksiyon sıralamanıza ve daha fazlasına olanak tanıyan sağlam bir düzenleme araçları setiyle birlikte gelir.

 

1 0
Instagram Canlı Oda Artık 4 Kullanıcıya Kadar İzin Veriyor!

Instagram Canlı Oda Artık 4 Kullanıcıya Kadar İzin Veriyor!

Instagram Live Room artık 4 kullanıcıya kadar izin veriyor. İşte bu yeni özelliği nasıl etkinleştireceğiniz

Windows Sisteminizi Karantina Süresinde Sağlıklı Hale Getirme

Windows Sisteminizi Karantina Süresinde Sağlıklı Hale Getirme

Bu karantina sırasında, yeni teknikleri koruyarak, düzenleyerek ve keşfederek her anınızı faydalı hale getirin. Her zaman pencerelerle ilgili sorun...

Bu Basit Araç Facebook, Instagram Ve Youtube Gibi Hesaplarınızı Yönetmeyi Ve Büyütmeyi Hedefliyor!

Bu Basit Araç Facebook, Instagram Ve Youtube Gibi Hesaplarınızı Yönetmeyi Ve Büyütmeyi Hedefliyor!

Dijital çağda, sosyal medya pazarlaması işletmeler için her zamankinden daha önemli. Aslında, pazarlamacıların yüzde 73'ü sosyal medyanın işletmele...